107034369360014088981


Dobrze trafiłeś ponieważ znajdziesz tu nocleg
i zakwaterowanie w Bieszczadach, na wakacje, ferie, weekendy oraz inne wolne dni.

W bazie turystycznej oferujemy wolne pokoje, domki w górach, kwatery nad Soliną a przede wszystkim tanie noclegi w różnych obiektach
z terenu całych Bieszczad

Zapraszamy szukających jak i oferujących noclegi w Bieszczadach

Witamy w Bieszczadach w Lotniczej Bobulandii

Od prawie 27 lat specjalizuję się w lotnictwie górskim. Pierwsze kroki stawiałem w otoczeniu Tatr w Aeroklubie Tatrzańskim, szkoląc się na szybowcach i samolotach. Później doświadczenia nabierałem reaktywując i prowadząc przez 15 lat starą , górska Mekkę szybowcową, jaka była i jest Bezmiechowa koło Leska. Otworzyłem tam Aeroklub Bieszczadzki. Następnie w 2001 roku  otworzyłem nowe szybowisko górskie w Weremieniu - 10 km od Bezmiechowej.

Przez wiele lat pracowałem nad powrotem szybownictwa w góry, a przede wszystkim do starego Powiatu Bieszczadzkiego - zwanego przed wojną Krainą Szybowisk.

Jako prekursor powrotu szybowców w Bieszczady wypracowałem nową metodę startu  ze zbocza przy  pomocy jedynie grawitacji. Metoda ta  wpisała się w program szkolenia polskich szybowników.  Wypracowałem również nowy produkt turystyczny, jakim stały się starty szybowców za wyciągarką pod stok górski. Lata pracy w różnych warunkach, często ekstremalnych, na obydwu półkulach, ponad 3 tysiące wylatanych godzin w powietrzu zaowocowały powstaniem Lotniczej Bobulandii - Szkoły Szybowcowej propagującej tzw. turystykę lotniczą przy pomocy szybowców. Teraz każdy turysta może spojrzeć na świat z perspektywy chmur i lotu ptaka w pięknej scenerii Bieszczadów.

Jako geograf (specjalizacja klimatolog) ukochałem podróże, te lotnicze i te bliższe - piesze w góry. Mam swoje miejsca na kuli ziemskiej, które szczególnie ukochałem. Są nimi Karpaty ukraińskie , Alpy nowozelandzkie. Tam  właśnie staram się wypełniać w pełni swój czas jaki otrzymałem.

źródło: Piotr Bobula
www.bobulandia.pl

 


Noclegi w Bieszczadach, Baza noclegowa, Oferty całoroczne, Tanie noclegi, Wakacje, Urlop, Wypoczynek, Góry, Turystyka,