107034369360014088981


Dobrze trafiłeś ponieważ znajdziesz tu nocleg
i zakwaterowanie w Bieszczadach, na wakacje, ferie, weekendy oraz inne wolne dni.

W bazie turystycznej oferujemy wolne pokoje, domki w górach, kwatery nad Soliną a przede wszystkim tanie noclegi w różnych obiektach
z terenu całych Bieszczad

Zapraszamy szukających jak i oferujących noclegi w Bieszczadach

TYPY OBIEKTÓW

OBIEKTY WYRÓŻNIONE

OBIEKTY PROMOWANE

Zajazd Niedzwiadek

Miasto:

Smerek

Ulica:
Województwo:Podkarpackie
Typ obiektu:Zajazd
 
Pokoi / miejsc:8 / 17
 
Telefon:517933872
Strona WWW:
 
Ceny:35 - 60 zł / doba
Reklama
Nieruchomosc

Oferta nr: 1761 Ocena: 3.8/10 (78 głosów oddano )

Podziel się:
Wyświetleń: 3174
Udogodnienia:
NA TERENIE OBIEKTU:
               
WYPOSAŻENIE POKOI:
                   
W POBLIŻU OBIEKTU:
                   

Oferta:

Zapraszamy do nowootwartego zajazdu „Niedźwiadek” w Smereku – miejscowości położonej u wrót Bieszczadów Wysokich, u stóp majestatycznego Smereka (1222 m n.p.m.) z dala od zgiełku zatłoczonych słynnych ośrodków. Tu znajdą Państwo powietrze pachnące bukowym lasem, bieszczadzką mgłę łagodzącą wszelkie współczesne dolegliwości, ciszę pozwalającą usłyszeć siebie i drugiego człowieka, i niezapomniane wrażenia z wycieczek po bieszczadzkich szczytach. A do spokojnego snu ukołysze Państwa dyskretny szum pobliskiego Potoku Niedźwiedziego.

Zajazd „Niedźwiadek” znajduje się w centrum wsi Smerek, przy drodze nr 897 – tzw. dużej obwodnicy bieszczadzkiej, 50 m od czerwonego Głównego Szlaku Beskidzkiego. Położenie to gwarantuje bezproblemowy dojazd niezależnie od warunków drogowych. W budyn­ku zajazdu znajduje się restauracja przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a w najbliższym są­siedztwie jest sklep czynny przez cały tydzień. Zajazd oferuje 24 miejsca noclegowe w 8 pokojach 2-3 oso­bowych z łazienkami.

Przy zajeździe znajduje się parking dla naszych Gości. W sezonie letnim otwarty jest taras ze stolikami na wolnym powietrzu. Nasz obiekt jest wspaniałym miej­scem do organizowania różnego rodzaju imprez dla mniejszych grup zorganizowanych.

Turystom pragnącym udać się na dalsze wycieczki w góry służymy pomocą w zorganizowaniu dojazdu lub powrotu.

Cennik:

Zajazd „Niedźwiadek” w Smereku oferuje wygodne noclegi w pokojach 2-3 osobowych (1 łóżko dwuosobowe + 1 łóżko jednoosobowe). Każdy pokój wyposażony jest w:
łazienkę z kabiną prysznicową;
telewizor z TV sat;
stolik i krzesła;
podstawowy sprzęt kuchenny.

Na korytarzu znajduje się ogólnodostępna lodówka.

Do dyspozycji mamy 8 pokoi z 24 miejscami noclegowymi. W niektórych pokojach możliwy jest nocleg na dostawce.
Cennik30 kwietnia do 31 października: 45,00 zł / os.
1 listopada do 29 kwietnia: 35,00 zł / os.
Sylwester: 60,00 zł / os.

Podane ceny są cenami brutto, za 1 dobę.

Informacje dodatkowe:
Dostępność Ilość
pokoi
Ilość
miejsc
Ilość
Apartamentów
Pokoje
1 os.
Pokoje
2/3 os.
Pokoje
4/więcej os.
Ceny
caloroczna 8 17 0 0 8 0 35 - 60 PLN

W okolicy:

Smerek
Położoną w dolinie Wetlinki u stóp góry Smerek (1222 m. n.p.m) wieś Smerek założono przed 1529 rokiem. Nazwa pochodzi od łemkowskiego słowa smrek (świerk). Na początku XX wieku Smerek stał się lokalnym ośrodkiem przemysłu drzewnego: działały w nim dwa tartaki i przedłużono kolej wąskotorową z Cisnej do przysiółka Beskid w dolinie potoku Smerek. W 1921 wieś liczyła 107 domów i 674 mieszkańców. Tutejsza cerkiew parafialna z 1875 roku należała do najpiękniejszych w Bieszczadach. Po II wojnie światowej mie­szkańców wysiedlono, a wieś uległa całkowitemu zniszczeniu.

Tekst wg przewodnika „Bieszczady”; Rewasz 2000
Zdjęcie wg „Cerkwie w Bieszczadach”; Rewasz 2005

Obecnie Smerek jest miejscowością letniskową; stałych mieszkańców jest ok. 100.
Turystyka górska

W odległości 50 m od zajazdu przebiega czerwony → Główny Szlak Beskidzki im. Kazimierza Sosnowskiego.

Możliwe wycieczki: na Okrąglik (1101 m n.p.m.) przez Fereczatą (1102 m n.p.m.) – 3,5 h, 13 punktów do GOT, a dalej na Jasło (1153 m n.p.m) – najwspanialszy punkt widokowy w tej części Bieszczadów; na Okrągliku szlak ten łączy się z niebieskim szlakiem granicznym (na zachód na Styrb – 1012 m n.p.m., na południowy wschód na Rabią Skałę – 1169 m n.p.m.). W drugą stronę szlak czerwony prowadzi na Smerek (1222 m n.p.m.) – 3 h, 14 punktów do GOT, a dalej na Połoninę Wetlińską (1251 m n.p.m.). Ponieważ centrum Smereka leży na wysokości ok. 600 m n.p.m., różnica wysokości przy podejściu na Okrąglik wynosi około 500 m, a na Smerek – ponad 600.

W razie potrzeby oferujemy pomoc w organizacji transportu, np. w przypadku wycieczek okrężnych.
Narciarstwo

W odległości 2,5 km znajduje się stok i wyciąg narciarski Kalnica, o łącznej długości tras 2,3 km i różnicy wysokości 100 m. Na miejscu można także wypożyczyć sprzęt narciarski oraz skorzystać z pomocy instruktora. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie wyciągu.

W całym rejonie Bieszczadów Wysokich panują w zimie idealne warunki do uprawiania turystyki narciarskiej. Istnieje możliwość wypożyczenia nart biegowych, a także wynajęcia instruktora. Szczegółowych informacji udzielamy na życzenie.
Przyroda

Wspomniane wyżej miejsca obfitują w punkty widokowe, piękne krajobrazy, lasy i formy geologiczne. Warto także wspiąć się w okolice Rabiej Skały i podziwiać niezwykły las karłowatych buków i rzadkie w Bieszczadach skalne urwisko. Na zachodnim stoku Smereka znajdują się piękne gołoborza, a na szczycie – interesujące wychodnie skalne, porośnięte unikatową roślinnością górską i karłowatymi drzewami. Innym godnym polecenia celem wycieczki, tym razem bez wspinaczki, jest rezerwat → Sine Wiry: skalisty przełom Wetlinki. Dojście od strony miejscowości Buk lub z Kalnicy przez Jaworzec.

Na mniej uczęszczanych szlakach można jeszcze spotkać węże (przypominamy: wszystkie są pod ścisłą ochroną jako gatunki zagrożone wyginięciem, także demonizowana przez naiwne opowieści żmija zygzako­wata!), jaszczurki i płazy (warto zwrócić uwagę na kumaka górskiego i będącą niejako symbolem Biesz­czadów – salamandrę plamistą). Bieszczady są także rajem dla każdego obserwatora ptaków. Czasami można zobaczyć niedźwiedzia, jednak o wiele rzadziej, niż niesie fama, w jesieni można przysłuchiwać się jeleniom na rykowiskach, a w zimie – nawoływaniom wików.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
Historia i kultura

Po II wojnie światowej nasz rejon został całkowicie wyludniony i spustoszony. Jednak wytrawni turyści mimo to znajdą tu liczne ciekawe obiekty. Są to najczęściej pozostałości cerkwi i cmentarzy, na niektórych można w zadumie podziwiać resztki nagrobków i krzyży.

Niewątpliwie najciekawszym miejscem jest → Łopienka. Łopienka powstała przed 1552 rokiem. We wsi znajdowała się cerkiew p.w. Św. Paraskewii z łaskami słynącą ikoną Matki Bożej. Do końca wojny odbywały się tam odpusty słynne także poza granicami Bieszczadów; zostały one wznowione po 2000 roku. Ikonę szczęśliwie uratowano z zawieruchy powojennej i dziś znajduje się w Polańczyku. W latach sześćdziesiątych XX wieku planowano w Łopience utworzyć skansen z zrekonstruowanymi budynkami z Bieszczadów, jednak władze lokalne to uniemożliwiły. Cerkiew z 1757 roku została odbudowana dzięki pracy społecznej wielu osób.

W dolinie Łopienki działa studencka baza namiotowa. Dojście do Łopienki od parkingu za miejscowością Buk – ok. 40 minut.
Bieszczadzka kolej leśna

Niezwykłą atrakcją jest → Bieszczadzka kolej leśna, kursująca z Majdanu do Smolnika oraz z Majdanu do Przysłupia. Dalsze informacje i rozkład jazdy znajdą Państwo na stronie Biesz­czadzkiej Kolei Leśnej.
Jeździectwo i kolarstwo

Ta część Bieszczadów jest doskonałym miejscem do uprawiania turystyki rowerowej i konnej. Większość dróg i ścieżek poza obszarem Bieszczadzkiego Parku Narodowego jest przez cały rok dostępna dla kolarzy i jeźdź­ców (w odróżnieniu od turystów zmotoryzowanych). W odległości 5 km znajduje się stadnina koni, a także wypożyczalnia quadów.

Formularz kontaktowy:
Twój email *
Temat *
Treść *
* Wymagane pola


MAPA TRASAskąd : - dokąd:E-mail kontaktowy:
Imię i Nazwisko:
Telefon:

Interesuje mnie nocleg:
Data przyjazdu: Data wyjazdu: Ilość osób:
Treść wiadomości

Treść
* Wymagane pola


Komentarze:


Noclegi w Bieszczadach, Baza noclegowa, Oferty całoroczne, Tanie noclegi, Wakacje, Urlop, Wypoczynek, Góry, Turystyka,